Příprava dřeva na zimu

banner_priprava_dreva

 

Ještě nemáte štípačku na dřevo?

Vlastníte dům s vytápěním na tuhá paliva, nebo chatu, kde si přitápíte krbem, nebo jste dokonce milovníky grilování a rožnění na zahradě? Pak se jistě neobejdete bez palivového dříví, které je po uhlí, co se výhřevnosti týče, nejoptimálnějším tepelným zdrojem. Topení dřevem je bezesporu nejstarším způsobem udržení ohně na světě a pro mnoho lidí je to navíc vyjádření jejich životního stylu. Vůně dřeva a praskání polen v krbu, či na ohništi je prostě neodolatelné a nenapodobitelné.

Abyste měli na zimu a celou topnou sezónu, která obvykle trvá od září do dubna, dostatek paliva, je třeba si dřevo nejen pořídit, ale rovněž i naštípat na potřebnou velikost. K tomu se dřív využívaly sekyry a pily. Dnes je nahradí a zásadně ušetří práci štípačky na dřevo. Štípačky mohou pracovat v horizontální i vertikální poloze. 

Fungují na bázi štípacího klínu a tlaku. Kus dřeva se přiloží mezi lišty, které jsou po zapnutí proti sobě a díky klínu dřevní hmotu roštípnou na požadovaná polena. Pro provoz postačí elektrické napětí 230 V / 50 Hz. Štípačky za jedno odpoledne obsáhnou práci, kterou by dříve dělalo několik lidí celý týden.

Štípačky lze logisticky snadno přepravovat pomocí koleček a madla, co jsou k transportu určeny. Štípací stroje jsou dlouhodobou investicí, kterou člověk ocení okamžitě poté, co si vyzkouší, jak snadno lze dříví zpracovat a dostat do vaší kůlny. Štípačka umí ušetřit čas, práci a ochrání vás před mozoly a bolavými zády.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Blog

Zobrazit více